CH Series Outdoor LED Screen P3.91 Waterproof Display
Détails sur le produit:
| Lieu d'origine: | Chine |
| Nom de marque: | Charning |
| Certification: | CE,CCC,CB,ROHS,SASO,BIS |
| Numéro de modèle: | P3.91 |
Conditions de paiement et expédition:
| Quantité de commande min: | 2 pièces |
|---|---|
| Prix: | Négociable |
| Détails d'emballage: | Caisse en carton, caisse en bois, caisse de combat |
| Délai de livraison: | 30 jours ouvrables après le paiement |
| Conditions de paiement: | LC, T/T, espèces, Western Union, Paypal |
| Capacité d'approvisionnement: | 900 pièces par semaine |
|
Détail Infomation |
|||
| Numéro de type: | P3.91 | Dimension: | 500*500*84MM |
|---|---|---|---|
| Luminosité: | ≥3500 CD/㎡ | Mode de numérisation: | 1/16 numérisation |
| Puissance maximale: | 200W | Densité de pixels: | 65536 points / ㎡ |
| Mettre en évidence: | P3.91 outdoor LED screen,waterproof LED video wall,CH Series waterproof display |
||
Description de produit
Newest CH Series Rental Screen
Product Show:
![]()
| Type Number | P3.91 |
| Led Standard | SMD1921 |
| Pixel density | 65536 Dot/m2 |
| Max.Power | 200W |
| Cabinet Weight | 7.9kg |
| Refresh rate | 7680Hz |
Product Feature:
-
✅ Key Advantages
- Ultra-thin & Lightweight:Only 84mm thick, cabinet weight 7.5–7.9kg, easy to transport and install.
- High Brightness & Clear Image:≥3500 cd/㎡ brightness, 7680Hz refresh rate, 14–16bit gray scale, vivid display in all weather.
- IP65 Waterproof & Durable:Full IP65 rating, works reliably from -20°C to 60°C, long lifespan ≥50,000 hours.
Company Introduce:
![]()
![]()
Charming Co., ltd has always been committed to technical innovation and service of global entertainmet lighting & LED.
In 2003, the world's first led display was brought into the field of the entertainmnet applications, and contiunes to lead the trend of LED's in this field. It has developed into the first brand of customer satisfaction in China's entertainment lighting Led.
It has obtained nearly 100 patents and obtained ISO9001, CE, CCC, CB, ROHS, SASO and other certifications.
Adhering to the corporate philosophy of " Charming Achieve Beauty ", we have an international standard full-automatic led display production line with a factory area of more than 10,000 sqm. We have provided quality products and services to customers in more than 150 countries and regions for 23 years.



